تبلیغات
مترجم زبان

شبکه مترجمین ایران

سایت transnet یکی از ایده‌های نوینی است که هر چند در دنیا نمونه‌های بسیاری دارد؛ اما این اولین باری است که در ایران تعدادی مترجم به همراه یک شرکت فعال در زمینه فناوری اطلاعات شروع به ترجمه آنلاین نموده‎اند.

این شرکت در نزدیکی میدان انقلاب قرار دارد؛ ‫جایی که شرکت های بسیار دیگری به طریق غیر الکترونیکی این کار را انجام می‎دهند. تاکنون این سایت خدمات متفاوتی از جمله ترجمه‌ی متون، وب‌سایت، مجلات، کتاب‌ها و ترجمه‌ی هم‌زمان را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

در این مطلب خدمات و مزایای این وب‌سایت را در کنار ایرادات آن بررسی می‌کنیم.مراحل سفارش ترجمه


 

معرفی سایت شبکه مترجمین ایران - مترجم رایگان

خدمات شبکه مترجمین ایران:

ترجمه متن: مترجمان این سایت توانایی ترجمه در ۲۳ زمینه تخصصی مختلف و بیش از ۱۷ زبان زنده دنیا را دارند.

ترجمه وب‌سایت: این شرکت توانایی بومی‌سازی وب‌سایت‌های static و dynamic در زمینه ترجمه پایگاه داده و صفحات بصورت پشتیبانی روزانه را دارد.

ترجمه هم‌زمان: شما می‌توانید ترجمه مکالمات و ویدئو کنفرانس‌ها و فایل‌های صوتی(پادکست) را به این شرکت بسپارید. همچنین می‌توانید یک فایل صوتی یا تصویری را به این سایت ارسال نموده و ترجمه آن را دریافت نمایید.

ترجمه مجلات و کتاب‌ها: کاربران می‌توانند ترجمه کتب و مقالات مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهند.
مقالات می‌تواند از مجلات داخلی یک دانشگاه تا نشریات بین‌المللی ISI و IEEE را شامل شود.

ترجمه بازرگانی: ترجمه نامه نگاری‌ها و مکاتبات تجاری، استعلام قیمت‌ها و پروفرما، اسناد مناقصه، دستورالعمل‌ها، استاندارد‌ها، گزارشات ، رویه‌ها، بروشور و کاتالوگ از جمله نیازهای یک شرکت تجاری است که می‌تواند آنلاین و با صرف کم‌ترین هزینه و زمان آن را از طریق سایت برآورده کرد.

امکان انتخاب مترجم: یکی از سرویس‌های جدیدی که این سایت در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد، این است که مشتریان می‌توانند با داشتن شماره کاربری مترجم خاص، اقدام به سفارش نمایند.

نحوه سفارش در شبکه مترجمین ایران:

مشتریان می‌توانند با استفاده از ابزار محاسبه قیمت كه در صفحات مختلف سایت مشاهده می‌شود، با ورود تعداد نسبی كلمات و انتخاب موضوع و نوع ترجمه، از گزینه‌های مختلف زمان و هزینه انجام سفارش مطلع گردند و پس از ارسال فایل و انتخاب زمینه ترجمه و زبان مبدا و مقصد، تاریخ مناسب برای تحویل را انتخاب نمایند. سپس با تایید گزارش سفارش، اقدام به پرداخت آنلاین از طریق کارت‌های اعتباری نمایند.

می‌توانید یک لیست از قیمت‌ها را مشاهده کنید.

ایراداتی که به این وب‌گاه وارد است

۱- ناکافی بودن تبلیغات محیطی این سایت باعث به دور ماندن از چشم مشتریان این صنف شده‌است.
۲- در سایت قسمتی به اسم کارت ترنس‌نت وجود دارد که شما می‌توانید به جای پرداخت از طریق درگاه اینترنتی بانک‌ها، با استفاده از کارت‌های اعتبار ترنس‌نت این هزینه را پرداخت کنید. اما این کارت را در هیچ فروشگاه و دکه‌ای نمی‌توانید بخرید، بلکه باید از طریق واریز نقدی یا شتاب به یک حساب و ارسال ایمیل درخواست به Webmaster این سایت به کارت خود برسید!
۳- طراحی این سایت نسبتا غیر حرفه‌ای‌ست. به طور مثال ناهماهنگی رنگ‌ها و فونت‌ها باعث نامطلوب شدن ظاهر سایت می‌شود.
۴-پشتیبان آنلاین سایت در بیشتر اوقات مراجعه نگارنده متن به سایت آفلاین بود، که این امر در کاهش اعتماد مشتریان بی‌تاثیر نیست.

مزایای این سایت

۱-این سایت می‌تواند فرصت خوبی برای دانشجویان، جوانان فعال و حتی خانم‌های خانه‌دار، برای شروع یک کسب و کار خانگی باشد. افرادی که توانایی ترجمه دارند، می‌توانند با ثبت‌نام در قسمت «ثبت‌نام مترجم» کار ترجمه را شروع کنند.
۲-طبق ادعای سایت اگر تا ۴۸ ساعت بعد از سفارش شکایتی داشتید، می توانید پس از تایید شکایت توسط تیم سردبیری ترنسنت، سفارش خود را پس بگیرید و همه مبلغ پرداختی خود را بی کم‌و‌کاست دریافت کنید.
۳-سفارش آنلاین ترجمه نسبت به سفارش حضوری مزایای بسیاری از جمله اتلاف وقت کم‌تر، آسان‌تر شدن بومی سازی نقش‌های سازمانی و همچنین هزینه معقول‌تر دارد. اگر چه به نظر می‌رسد قیمت‌های این سایت نسبت به آن‌چه در خیابان انقلاب آگهی می‌شود گران‌تر است، اما عدم رفت‌و‌آمد در شهر، صرفه‌جویی در وقت و همچنین اطمینان از نتیجه مطلوب، ارزش این اختلاف قیمت را دارد.

در پایان استفاده از این سایت را به شما پیشنهاد می‌کنم.

 *** ابزار و امکانات سایت جهت ترجمه ***